• Eliška Dzurňáková

Elysium Tech úspešne uzatvorila prvé investičné kolo vo výške €300.000

Bratislava, 13. júla – Spoločnosť Elysium Tech úspešne uzatvorila investičné kolo €300.000 pri valuácií 1 milión EUR s investičným fondom Vision Ventures. Získané prostriedky budú použité na výstavbu smart wellness centra v blízkosti nového centra Mlynské Nivy v Bratislave, ktoré bude slúžiť ako prvá aplikácia bezobslužnej technológie.

Elysium Tech je startup postavený na princípe IoT (internet vecí), ktorý synergiou jednotlivých technologických komponentov vytvára bezobslužné ovládanie prevádzok, počnúc smart wellness sektorom. Okrem relaxu v mestskom prostredí prinesie Urban Spa na Grösslingovej ulici v Bratislave ukážku a inšpiráciu toho ako môže inteligentná technológia Elysium fungovať.


Toto investičné kolo umožní spoločnosti Elysium Tech priniesť prírodu do mesta v podobe krásneho a inteligentného mestského spa, ktoré sa otvorí už v zimnej sezóne 2020/21. Architektúru pre Urban Spa zabezpečuje architektonické štúdio GRAU, ocenené cenou CE.ZA.AR. Mobilná aplikácia ElysiumSpa umožní milovníkom wellness relaxovať bez typických problémov – komplikované rezervácie, dlhé čakanie na recepciách, obmedzené súkromie, nemožnosť si zážitok upravovať. Interne vyvinutá technológia Elysium prináša komfortný zážitok z relaxácie, od vytvorenia si rezervácie v appke až po vychutnanie si wellness zážitku s vybraným kruhom známych. Urban Spa tak položí základy spoločnosti Elysium Tech ako technologickej spoločnosti na rozšírenie a pripojenie ďalších wellness zariadení do jednej agregovanej platformy. Predstaví taktiež prefabrikovanú saunovú jednotku, ktorú je možné umiestniť na zaujímavé pozemky, strechy budov alebo developerských projektov ako wellness-as-a-service.

“Elysium Tech je technologická firma s cieľom rozumného využitia technológie tak, aby zvýšila komfort pre koncového užívateľa a zároveň zefektívnila pracovnú náplň. Keďže berieme spoločenské a environmentálne záväzky vážne, rozhodli sme sa budovať celý koncept v zmysle príroda v meste, výsledky čoho si čoskoro budú užívať ľudia v Bratislave a následne v okolitom regióne CEE.” Eliška Dzurňáková


O spoločnosti Elysium Tech (www.elysiumtech.sk)

Spoločnosť Elysium Tech vznikla v Bratislave v roku 2020. Zameriava sa na vývoj v oblasti internetu vecí (IoT), ktoré umožňujú bezpersonálové ovládanie a obsluhu pre rôzne segmenty spadajúce pod oblasť zdieľaná ekonomika. Platforma ElysiumSpa ponúka zákazníkom zefektívnený relaxačný zážitok, pri ktorom fyzické senzory spájajú sily s umelou inteligenciou, aby zabezpečili nerušený relax a priniesli prírodu do mesta. Elysium Tech vedie spoluzakladateľka a CEO Eliška Dzurňáková.

O spoločnosti Vision Ventures (www.visionventures.vc)

Vision Ventures, so sídlom v Bratislave, spravuje investičný fond Vision Ventures Growth I., ktorý investuje do výnimočných slovenských spoločností s medzinárodnými ambíciami a vysokým rastovým potenciálom. Fond je zameraný na spoločnosti a projekty v skoršej fáze vývoja a poskytuje investície vo výške €100.000 - €800.000. V čele tímu stojí Tomáš Bel a Gabriel Horváth.

Pre viac informácií:

ahoj@elysiumtech.sk

105 views0 comments

Recent Posts

See All